Zpětný odkaz zdarma - Vložit sem článek zdarma!

Home > Cestovní ruch > Městská část Praha – Kolovraty a jak se zde bydlí? Více než dobře!

Městská část Praha – Kolovraty a jak se zde bydlí? Více než dobře!

Kolovraty jsou dynamicky se rozvíjející městskou částí na jihovýchodním okraji Prahy. Pojďte se nyní společně s námi podívat na to, jaká byla jejich historie, čemu se zde lze věnovat ve volném čase a proč jsou právě Kolovraty tak dobrou adresou.

Historie

Už i naši prapředkové si byli jisti, že oblast dnešních Kolovrat je skvělým místem pro život. K dispozici máme například archeologické nálezy, které potvrzují, že tato oblast byla osídlena již před více než sedmi tisíci lety. Lidé zde se pak zabývali zejména zemědělstvím. Historie Kolovrat pak začíná už počátkem roku 1205. V tuto dobu vedla mezi Prahou a Říčany tzv. královská cesta a právě na té byly Kolovraty založeny. Tak dlouhou historii u nás v podstatě nemá téměř žádná obec.

Jak zde lze trávit volný čas?

Pro všechny věkové kategorie obyvatel toho Kolovraty nabízejí skutečně hodně. Pro rodiče a děti je zde kupříkladu nachystané rodinné centrum Macek. Pro hudebně nadané děti je zde pak připraven dětský pěvecký sbor Coro Piccolo. Rodiče, kteří vyžadují, aby se jejich děti zabývaly sportem, mají na výběr z několika možných sportovních klubů. Dále je zde také Klub důchodců Praha – Kolovraty s bohatým kulturním programem a působí zde také pěvecký sbor pro seniorky „Jazzbáby“. Ve volném čase je zde tedy určitě co dělat.

Kolovraty – Místo, kde žijeme

Samozřejmou záležitostí je v Kolovratech kompletní občanská vybavenost, včetně dobré infrastruktury. Tato pražská městská část se tak rychle rozvíjí jak díky činnosti obce, tak kvůli zájmu developerů, kteří by zde chtěli uspokojit poptávku po bydlení. Kromě obytných domů zde rostou rovněž sportoviště, revitalizován byl pak místní rybník a z nové budovy se může těšit škola i školka. Označení „dobrá adresa Kolovraty“ tak bezesporu platí.

  1. No comments yet.
Submitting Comment, Give me a second...

Leave a comment

Allowed tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>
Trackbacks & Pingbacks ( 0 )
  1. No trackbacks yet.
  2. Trackbacks are currently closed.