Zpětný odkaz zdarma - Vložit sem článek zdarma!

Home > Domácnost a zahrada > Obnovitelné zdroje energie pro vaši domácnost

Obnovitelné zdroje energie pro vaši domácnost

Rozjímáte, zda by se vaše usedlost nedala úsporněji vytápět, nebo výhodněji ohřívat voda? Zvláště když vytápíte dům pevným palivem, plynem, případně elektřinou, nad tímto krokem vaše peněženka zajásá. Úsporné obnovitelné zdroje energie jsou skvělé jak ze vztahu k penězům, jež v dlouhodobém časovém horizontu ušetříte, avšak i proto, že se rozhoupáte k využívání ohleduplného energetického zdroje.

Ukázala se Nová zelená úsporám

Jestli uberete na ekologickém zatížení, rekonstrukci domu lze finančně dotovat z programu Nová zelená úsporám, jenž je podporován Státním fondem životního prostředí. Jistě už znáte pojem Nová zelená úsporám. U nás se již před lety program Nová zelená úsporám úspěšně uchytil. Hovoříme o podpoře obnovitelných energetických zdrojů a souběžně o energetických úsporách. Zásluhou novátorského programu Nová zelená úsporám se dají levněji pořídit třeba tepelná čerpadla, případně fotovoltaické panely. Před samotným nákupem se přesvědčte, zda dostojíte podmínkám nutným pro získání dotace.

Vlastnosti sluneční energie

V dnešní době se mnohokrát zmiňuje populární pojem solární ohřev vody, díky němuž lze uspořit nemalé částky za energie. Výhodná je například investice do uceleného solárního systému ROTEX, systém vytvářejí solární kolektory a zároveň akumulační nádržka s maximální možnou tepelnou účinností. Absolutně fungující solární soustava převádí až 80 % sluneční energie v teplo, které je pak uchováváno v akumulační nádrži.

Stejně jako na soustavu solárního systému, tak i na fotovoltaický panel obdržíte mimořádnou dotaci. U nás hojně využívaná fotovoltaika přeměňuje sluneční energii na elektřinu. Příspěvek může dosáhnout výše téměř sto tisíc Kč. Panel pak pořídíte s vyšší i nižší investicí, záleží už jen na vás samých, a na tom, co si od výkonu solárního panelu skutečně slibujete. Výhodný nákup pořídíte přes rozhraní Iqenergy.cz, které vede SPOZE, společnost s ručením omezeným.

  1. No comments yet.
Submitting Comment, Give me a second...

Leave a comment

Allowed tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>
Trackbacks & Pingbacks ( 0 )
  1. No trackbacks yet.
  2. Trackbacks are currently closed.